نظافت ساختمان

چرا نظافت یاب را به عنوان شرکت خدماتی نظافتی انتخاب کنیم؟

نظافت یاب با رویکرد کاملا حرفه ای به استخدام افراد متخصص در این زمینه پرداخته است. لذا افرادی که برای نظافت ساختمان و یا نظافت فضای مشاع به نزد شما فرستاده می شوند، افرادی با سابقه شغلی تایید شده و متعهد هستند. این افراد کاملا آموزش دیده و توجیه شده به امور مربوط به نظافت ساختمان و نظافت راه پله و مشاعات می باشند و در تمامی ساعات شبانه روز آماده خدمات رسانی هستند

زمان مناسب برای نظافت راه پله، پارکینگ و فضای مشاع

قطعا برنامه ریزی نظافت ساختمان، نظافت آسانسور و پارکینگ، برای یک روز خاص که مناسب همه اعضای آپارتمان باشد، کار آسانی نیست. بهترین روش، تعیین یک روز در بین فواصل زمانی ثابت است. بدین ترتیب همه افراد از برنامه نظافت ساختمان مطلع هستند. قطعا در این روز رفت و آمدها را کاهش می دهند، تا نظافتچی ساختمان به راحتی به نظافت راه پله، نظافت آسانسور و مابقی موارد بپردازد.

نظافت ساختمان، راه پله و مشاعات

همانقدر که نظافت منزل با اهمیت است، نظافت ساختمان، نظافت راه پله، نظافت پارکینگ و شستشوی حیاط ساختمان نیز مهم است. در صورت عدم رعایت نظافت ساختمان، آلودگی از بیرون، وارد خانه می شود. مخصوصا که در آپارتمان نشینی با توجه به تردد زیاد افراد در مشاعات، امکان پخش شدن این آلودگی بیشتر نیز می شود، پس باید توجه ویژه ای به نظافت ساختمان داشت.

یکی از دغدغه های آپارتمان نشینی و البته مدیران ساختمان، انجام به موقع و صحیح نظافت پارکینگ و نظافت مشاعات ساختمان است. خدمات نظافت ساختمان شامل، نظافت فضای مشاع، نظافت آسانسور، نظافت شوتینگ ساختمان و شستن حیاط و نظافت باغچه می باشد. بدون تردید پاک سازی و نظافت مکان هایی از قبیل پله در آپارتمانی که مدام در معرض رفت و آمد قرار دارند و مورد استفاده همه افراد ساختمان است، باید توسط نظافتچی ساختمان حرفه ای انجام شود.

نظافت راه پله آپارتمان و تمیز کردن مشاعات ساختمان شامل چه مواردی می شود؟

اولین قدم در تمیز کردن مشاعات جارو زدن کل پلکان است. به طور معمول جارو زدن پله از طبقات بالای ساختمان به سمت پایین باید آغاز شود. در نهایت با جارو زدن، نظافت پارکینگ و حیاط به اتمام خواهد رسید. مرحله بعدی نظافت فضای مشاع، نوبت تی کشیدن و دستمال کشیدن و تمیز کردن نرده های ساختمان است.

تمیز کردن نرده های پله نیز جزئی از وظایف نظافتچی ساختمان برای نظافت راه پله آپارتمان است. تمامی قسمت های نرده باید کاملا شسته و خشک شوند. شیشه های بایستی به طور کامل از داخل ساختمان و در صورت امکان از بیرون، کاملا تمیز شوند. نظافت و تمیز کردن پشت بام و نظافت حیاط نیز در صورت نیاز جزو نظافت ساختمان است.

راهنمای گام به گام نظافت راه پله و مشاعات ساختمان

برای نظافت ساختمان قبل از هر اقدامی باید مواد شوینده مناسب را تهیه کرد. برای انتخاب شوینده باید به مصالح به کار رفته در مشاعات ساختمان توجه کنیم. باید از شوینده ای در نظافت ساختمان استفاده شود که به مصالح ساختمان صدمه نزند. به عنوان مثال برای نظافت پارکینگ ساختمان نباید به هیچ وجه از شوینده های اسیدی و جوهر نمک استفاده نمود. چون این شوینده های اسیدی به شدت باعث خورده شدن سنگ های ساختمانی و از بین رفتن رنگ و جلای سنگ و سرامیک ها می شوند، که این کار شما را متحمل هزینه برای سابیدن سنگ خواهد کرد.

نظافت پارکینگ و مشاعات شامل تمیز کردن کل پله ها، نرده ها، درب ورودی و درب پارکینگ، آسانسور و کلیه کلید و پریزها می باشد. در نظافت راه پله و یا به طور کل نظافت ساختمان باید توجه داشته باشیم که کارگر از کجا و به چه ترتیبی کار نظافت را انجام دهد. معمولا شروع کار نظافت ساختمان با جارو زدن پله از بالا به پائین و بعد جارو زدن حیاط و پارکینگ، تمیزکردن کابین آسانسور و نرده ها و در نهایت جمع کردن آشغالها در سطل زباله می باشد.

 

آیا نظافت ساختمان اداری با مسکونی متفاوت است؟

زمانی که بحث درباره نظافت ساختمان است، کاربری ساختمان تغییری در پروسه کار ایجاد نمی کند. به طور کلی کلیات تمیز کردن و خدمات نظافت ساختمان اداری و تجاری از یک قانون کلی پیروی می کنند. جز اینکه در نظافت ساختمان مسکونی ممکن است نظافت پشت بام و پارکینگ نیز به سایر امور اضافه شود. همچنین به علت تردد بالای افراد در ساختمان های اداری، نظافت مشاعات و نظافت آسانسور آپارتمان باید در فواصل زمانی کوتاه تری انجام شود.

 

نظافتچی ساختمان چه مواردی را باید برای نظافت ساختمان رعایت کند؟

  • برای هر طبقه سطل آب باید تعویض شود و تی کاملا شسته شود، تا پس از خشک شدن رده خاک و کثیفی روی زمین باقی نماند. در انتها زمین باید به خوبی خشک شود. شستشوی و نظافت دیوار مشاعات باید با پارچه های تمیز و محلول آب و تاید انجام شود.
  • نظافت آسانسور باید با دستمال نم دار انجام شود و از گرفتن شیلنگ آب روی تجهیزات آسانسور خودداری شود، زیرا امکان خرابی آسانسور و صدمه به برد آسانسور وجود دارد.
  • جهت تمیزی شیشه های راه پله و نظافت ساختمان و پارکینگ اول خاک پنجره ها باید به خوبی گرفته شود. سپس از روزنامه و محلول شیشه پاک کن برای تمیزی بیشتر استفاده می شود.
  • هیچ گاه نباید در هنگام نظافت پارکینگ و نظافت آسانسور، برای از بین بردن لکه های قوی از شوینده های اسیدی استفاده شود، زیرا باعث خوردگی سطح آنها می شوند. بهترین راهکار استفاده از مقداری نمک، جوش شیرین و تاید است. با انتخاب نظافت چی ساختمان با تجربه، که به تمام این موارد آشنایی دارد، کارها را با خیال راحت به اتمام برسانید.

چگونه یک نظافتچی ساختمان حرفه ای را پیدا کنیم؟

همیشه مبحث اطمینان، مد نظر درخواست کنندگان نیروی نظافت ساختمان است. در درجه اول قابل اطمینان بودن فردی که برای خدمات نظافت ساختمان یا حتی نظافت داخل خانه استخدام می کنیم، بسیار پر اهمیت است. در مراتب بعدی مهارت فرد مطرح می شود. طبعا وقتی شما فردی را به صورت اتفاقی و از سر ناچاری به محیط خانه راه می دهید ، هیچ اطمینانی پشت این قضیه نخواهد بود. در صورت هرگونه اتفاق، شما باید مسئولیت همه چیز را بر عهده بگیرید و دستتان به هیچ جایی بند نیست.

به جای این همه ریسک پیشنهاد می کنیم که از خدمات نظافت یاب استفاده کنید. بدین ترتیب شما افرادی معتمد، متعهد و البته با مهارت را در کنار خود خواهید داشت.

چه وسایلی برای نظافت ساختمان نیاز است؟

تهیه مواد شوینده و ابزار شستشو نظیر جارو و تی بر عهده مشتری است. اگر در هنگام پاک کردن و نظافت دیوارها و پنجره ها به چارپایه نیاز باشد، باید توسط کارفرما در اختیار نظافتچی ساختمان قرار داده شود.

قبل از ورود نظافتچی مشاعات، مواد شوینده مورد نیاز تی، جارو، دستمال، روزنامه، شیشه شور و دستمال چند منظوره را آماده کنید. تا به محض ورود، سریعا مشغول به کار شوند.